Oaza w Niemczu - nowe osiedle w gm. Osielsko z ekologicznym pomysłem

18.11.2020 r. Marcin Monarcha Aktualności z rynku pierwotnego

Marcin Monarcha

AUTOR WPISU
Marcin Monarcha
Ekspert rynku deweloperskiego

Ogrody deszczowe to niecodzienny projekt. To co wyróżni inwestycję, to piękne zagospodarowanie zieleni, tworzące zieloną oazę wokół budynków. Osiedle w Niemczu zaskoczy nie tylko otoczeniem, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami bezpośrednio wspierające mikroklimat.

W Niemczu powstaje nowa, wyjątkowa inwestycja łącząca w sobie funkcjonalność, ekologiczne podejście oraz bliskość natury. Na terenie osiedla zaplanowano ogrody, które bezpośrednio wpłyną na klimat tego miejsca. Będą to ogrody deszczowe.

Jest to nietypowe rozwiązanie, którego definicję warto przybliżyć.

Czym właściwie są ogrody deszczowe?
Ogród deszczowy gromadzi wodę opadową: tę, która trafia do niego bezpośrednio oraz tę, która spływa z powierzchni nieprzepuszczalnych, np. dachów. Ogród deszczowy możemy założyć na prywatnej działce, ale także w przestrzeni miejskiej.

Żyjemy w czasie kiedy zagrożenie brakiem wody staje się coraz bardziej rzeczywiste. Zmienia się klimat, zmniejszają się powierzchnie terenów zielonych, a woda deszczowa nie zostaje w żaden sposób wykorzystana do polepszenia naszej sytuacji. Ogrody deszczowe są dobrym rozwiązaniem, aby w realny sposób wykorzystać deszczówkę i ograniczyć spływ wód opadowych do kanalizacji. Woda, która zostanie zatrzymana przez roślinność będzie powoli zwracana do atmosfery. Dzięki temu podnosi się wilgotność powietrza, co przyniesie duże korzyści w okresach suszy oraz poprawi mikroklimat.

Przyjmuje się, że ogród deszczowy wchłania 30-40% wody więcej, niż trawnik o podobnych wymiarach.

Szczegóły tej wyjątkowej inwestycji znajdziecie na naszej stronie!

Marcin Monarcha

AUTOR WPISU
Marcin Monarcha
Ekspert rynku deweloperskiego

Absolwent Executive MBA Międzynarodowego Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Menedżerskie Studia Deweloperskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Trener biznesu i najbardziej doświadczony handlowiec w zespole. W branży inwestycji deweloperskich od 2010 roku. Odpowiedzialny za współpracę z klientami inwestycyjnymi, inwestorami, deweloperami i klientami strategicznymi. Najczęściej pracuje w drugiej linii sprzedaży oraz wspiera proces sprzedaży merytoryczne i techniczne.

Pracując z Marcinem możesz liczyć na:

  • świetną znajomość rynku oraz ogromne zasoby twardej wiedzy i doświadczenia z branży deweloperskiej
  • doskonałą umiejętność rozpoznania potrzeb i oczekiwań klientów
  • kreatywne myślenie, poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań i konkretne podejście do tematu

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ