Dziękuję za ofertę, ale muszę porozmawiać z żoną/mężem - co to oznacza w praktyce ?

18.11.2021 r. Marcin Monarcha Poradnik dla klientów

Marcin Monarcha

AUTOR WPISU
Marcin Monarcha
Ekspert rynku deweloperskiego

“Dziękuję, muszę porozmawiać z żoną". Nie ma tygodnia, abym nie usłyszał tego zdania od któregoś z klientów. Pada najczęściej w sytuacji, w której de facto jeszcze nie ma o czym rozmawiać. Klient nie dostał konkretów, nie poznał oferty a jedynie kilka ogólników przez telefon, o których zapewne po drodze do domu zapomni. Więc o czym chce rozmawiać ?

O decyzyjności!!

"Porozmawiam z żoną" oznacza po prostu “muszę się zapytać co robimy z naszym życiem i czy pogarszająca się sytuacja mieszkaniowa, w której jesteśmy, boli nas na tyle aby podjąć działanie teraz czy jeszcze czekamy".
Drugą opcją jest wariant “żono, wiem że już wybrałaś, ale znalazłem jeszcze coś takiego …". 

Zatem 8 na 10 przypadków komunikat “muszę porozmawiać z małżonkiem" oznacza brak decyzyjności po stronie osoby kontaktującej się w sprawie oferty. Pary, które faktycznie razem podejmują decyzję i rozmawiają ze sobą, najczęściej wspólnie kontaktują się z doradcami i najpierw poznają ofertę a później o niej wspólnie rozmawiają. Tylko taka opcja ma sens bo oboje znają temat rozmowy. Rozpatrują za i przeciw, wymieniają się argumentami, przekonują wzajemnie do wybranych opcji.

Dlatego jeśli chcesz faktycznie przedyskutować z partnerem decyzje zakupowe dotyczące waszej wspólnej nieruchomości, to zapraszamy was razem na spotkanie z konsultantem. Na tym spotkaniu pomożemy wam określić wspólne oczekiwania, znajdziemy różnice i w razie konieczności pomożemy znaleźć mądry kompromis.

Na takim spotkaniu wspólnie poznacie oferty wpisujące się w wasze aktualne potrzeby, aby móc ze sobą sensownie porozmawiać i ustalić wspólny plan działania na zakup domu lub mieszkania. 

Jak się umówić z konsultantem ? Napisz do nas lub zadzwoń, przedstaw swoją sytuację i poproś o termin spotkania. A najlepiej wypełnij formularz darmowej konsultacji z ekspertem. To nic nie kosztuje a wnosi ogromną wartość w procesie zakupu nowej nieruchomości. Przy okazji poznacie historie klientów o podobnej sytuacji, dopasujecie nieruchomości do siebie nie tylko pod kątem lokalizacji nowego mieszkania czy parametrów technicznych ale także przekroju społecznego. 
Marcin Monarcha

AUTOR WPISU
Marcin Monarcha
Ekspert rynku deweloperskiego

Absolwent Executive MBA Międzynarodowego Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Menedżerskie Studia Deweloperskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Trener biznesu i najbardziej doświadczony handlowiec w zespole. W branży inwestycji deweloperskich od 2010 roku. Odpowiedzialny za współpracę z klientami inwestycyjnymi, inwestorami, deweloperami i klientami strategicznymi. Najczęściej pracuje w drugiej linii sprzedaży oraz wspiera proces sprzedaży merytoryczne i techniczne.

Pracując z Marcinem możesz liczyć na:

  • świetną znajomość rynku oraz ogromne zasoby twardej wiedzy i doświadczenia z branży deweloperskiej
  • doskonałą umiejętność rozpoznania potrzeb i oczekiwań klientów
  • kreatywne myślenie, poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań i konkretne podejście do tematu

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

Pomożemy Ci mądrze wybrać

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI